Ako vybrať správneho predajcu

Ako vybrať správneho predajcu na trhu a vhodný typ parochne?

Na Slovenskom trhu sa v poslednom období snaží predávať parochne prostredníctvom internetu veľa subjektov, ktoré nespĺňajú ani základné predpoklady a požiadavky kladené platnými zákonmi SR. Vo väčšine prípadov títo internetový predajcovia ani neuvádzajú na svojich stránkach základné údaje o svojej identite a snažia sa predávať lacné a veľmi nekvalitné  parochne, ktoré sú dovážané z voľných (trhových) skladov po celom svete. Ide o parochne, ktoré sú určené pre rýchlych konzumentov, ako sú karnevalové tzv. Párty parochne, parochne určené pre špecializované obchody voľnej zábavy, alebo parochne určené na figuríny do výkladov atď. a často krát nemajú ani žiadne zdravotné testovania a prehlásenia potrebné pre prostredie trhu Európskej únie.


Základným predpokladom na kúpu kvalitnej parochne je vždy CENA. Preto netreba zabúdať na staré, ale dobré porekadlo:


”ČO JE LACNÉ, TO JE V PODTATE VŽDY DRAHÉ”

Jednoduchým vysvetlením je dôvod, že takýto produkt vydrží len krátku dobu, nehovoriac o prekvapení a sklamaní, keď parochňu obdržíte a vybalíte. Niekedy ide doslova o šok! (Na porovnanie je napríklad kúpa tovaru v značkovom obchode a na trhovom mieste)


Nikdy nenakupujte bezhlavo z neoverených internetových stránok. Predajcu si vždy najprv preverte dôkladným preskúmaním jeho ponuky na internetovej stránke, jeho obchodnými údajmi, obchodnými podmienkami a v neposlednom rade napríklad aj osobným telefonickým kontaktom, ktorý je vždy u serióznych predajcov uvedený na stránke. Preverte aké značky kolekcií  parochní ponúka a následne môžete kvalitu a postavenie týchto značiek na svetových trhoch preveriť napríklad Google vyhľadávačom.